Презентација института БиоСенс из Новог Сада-среда 03.04.2024.,сала 457

Поштоване колегинице и колеге,

Позивам вас да присуствује те пре зентацији института БиоСенс из Новог Сада коју ће одржати директор института проф. др Владимир Црнојевић са својим сарадницима. Презентација ће се одржати у среду 03.04.2024. године у сали 457 (на крову нове ламеле Електронског факултета у Нишу) са почетком у 12.00.

Позивам све заинтересоване наставнике и сараднике Универзитета у Нишу, као и све заинтересоване студенте докторских и мастер студија Универзитета у Нишу да присуствују овој презентацији где ће се између осталог и разговарати о потенцијалној сарадњи Института са заинтересованим сарадницима са нашег Универзитета.

Институт БиоСенс, истраживачко-развојни институт за информационе технологије биосистема, основан је 2015. године и пионир је дигиталне трансформације пољопривреде у Србији. Истражујући научне и технолошке границе иновативне примене ИТ-а у пољопривреди, Институт тежи да српском, али и светском пољопривредном сектору пружи врхунска дигитална решења како би се уз мање инвестиција остварили већи приноси. Наука о материјалима, микро и нано електроника, пројектовање сензора, даљинска детекција, вештачка интелигенција, истраживање биосистема, ћелијска пољопривреда, биоархеологија, Internet of things, су само неке научне области које Институт интегрише како би пољопривреду учинио ефикаснијом и науком подстакао економски развој.

Захваљујући трансдисиплинарном приступу Институт је већ заузео истакнуто место у међународној научној заједници што потврђује око 50 међународних пројеката (већина из програма Европске Уније за истраживање и иновације Хоризонт 2020) и више од 30 националних пројеката.