Студијски програм/студијски програми : АРХИТЕКТОНСКО – ПРОЈЕКТАНТСКИ

Назив предмета: АРХИТЕКТУРА И АРХЕОЛОГИЈА

Наставник: Васић М. Чедомир

Предмет има за циљ да упозна студенте са обавезама и могућностима комерцијалног коришћења археолошких локалитета на територији Србије.

Предмет треба да припреми студенте за успешно коришћење наслеђа културе, његовим имплементирањем, у савремена архитектонска планирања.

Теоријска настава

Програмом предмета Архитектура и археологија планирано је  упознавање са заштитом, конзервацијом, реконструкцијом и презентацијом археолошких налазишта и могућностима њиховог коришћења  у, све значајнијој, туристичкој привреди. Студенти ће бити упознати са начинима заштите и презентације најпознатијих светских археолошких локалитета и могућностима опремања инфра структуром, презентацијом и афирмацијом наших светски познатих локалитеа (Лепенски Вир, Гамзиград, Царичин Град, Медијана, Виминацијум).

Практична настава: Студијски истраживачки рад

Израда семинарског рада.

Студенти ће користити публикације које су издате за све локалитете и објекте који ће бити обрађивани (Лепенски Вир, Гамзиград, Саричин Град, Медијана... и тд).

Предавања, презентација објеката, консултације, семинарски рад.

писмени испит

израда семинарског рада

усмени испит (одбрана семинарског рада)