Студијски програм/студијски програми : АРХИТЕКТОНСКО – ПРОЈЕКТАНТСКИ

Назив предмета: КОНСТРУКТИВНИ СКЛОПОВИ И СИСТЕМИ

Наставник: Костић С. Драган

Архитектонско конструкцијско обликовање носивих система стамбених, административних, јавних, привредних зграда, у циљу постизања оптималног склада функције, естетике и стабилности.

Стицање основниох знања потребних за анализу конструктивног система и његових елемената  код стамбених, административних, јавних, привредних зграда са аспекта склада функције, естетике и стабилности.

Теоријска настава

Анализа конструктивних система и склопова објеката у целости, а у зависности од опште намене објекта (стамбене зграде према типологији: вишеспратни масивни, вишеспратни скелетни, вишеспратни просторно-површински решеткасти системи; јавне зграде према типологији: вишеспратни скелетни, просторно-површински решеткасти, просторно-површински системи, висећи системи, шаторасти системи; привредне зграде према типологији: приземни скелетни, просторно-површински решеткасти приземни или спратни, просторно-површински системи, висећи системи, шаторасти системи).

Практична настава:Вежбе

Интерактиван рад са студентима на примени погодних алтернативних конструктивних система за задату намену објекта.

Данчевић Д.: Конструктивни системи у високоградњи, Институт ЗНР 1978,

Поповић Ж.: Зградарство, Научна књига Београд 1987,

Несторовић М.: Конструктивни системи у високоградњи, АФ Београд 2000.

Настава се реализује кроз предавања у виду презентација појединих методских јединица као и уз консултације са наставником. Интерактиван рад са студентима  на вежбама у циљу континуалног праћења нивоа знања студената. Самосталан рад студената одвија се кроз израду графичких радова и семестралног  рада уз консултације са наставником

писмени испит*

практична настава